Ramínka předních vidlic

Úvod Recenze dilů z činyRamínka předních vidlic

Tuto recenzi na ramínka do kyvné vidlice z Aliexpressu pro motokoloběžku Nitro poprvé vložil na náš klubový Facebook Milan Zbořil. Jedná se totiž podle o docela pěkný kup. Za plus mínus 500 Kč si totiž koupíte 4 kusy ramínek i s ložisky, dva prstence - jeden nahoru vidlice, druhý zase naspod, dále 8 distančních válečků, které vymezují vůli od ramínek u prstenců a bočních plátů a 2 šrouby, které procházejí prstenci u vidlice.

U nás v České republice autorizovaný prodejce motokoloběžek Nitro prodává pouze 4 kusy ramínek s ložisky za asi 1200 Kč, což znamená, že se nám určitě vyplatí koupit si celý set z Aliexpressu. Ale je tomu doopravdy tak? Vyplatí se tato čínská sada oproti té originální, která je na motokoloběžkách?

 

Když  dorazily, tak jsem si zprvu pomyslel, že jsou až tak moc jiné, že je snad na koloběžku ani nenasadím, anebo bude zapotřebí hodně úprav, a bůh ví, jestli to bude správně fungovat. Šel jsem je tedy porovnat s originálními ramínky, které mám na koloběžce Nitro, abych zjistil, jak moc jsou jiná a jestli půjdou vůbec nasadit na koloběžku. Na první pohled můžete vidět, že čínská ramínka jsou o dost kratší, drobnější a užší, ale hlavně, co mě osobně dost zarazilo, byly ty ložiska. Protože ty jsou oproti ložiskům, které se dávají do originálních ramínek opravdu micro-mini-pidi. Ložiska na sobě nemají ani žádné označení, podle kterého bychom si je mohli objednat v případě poškození, prostě nic. Celkově jsou taková, no jak bych to jen napsal, prostě je to více čínská práce než ta na originálech, které jsou vlastně taky z Číny. Dělají na vás takový dojem nekvalitní práce i materiálu.

Takže jestli si koupit celý set z Aliexpressu a kompletně ho nasadit na vidlici koloběžky Nitra nebo jít druhou variantou a koupit dražší, zato kvalitnější ramínka s ložisky a vše ostatní si dovyrábět sám, je jen na Vás.

Recenzi provedl "Dudlík" / Luboš Duda